Duha Bartoňka

Vzdělávání vedoucích

VZDĚLÁVACÍ AKCE PRO MLÁDEŽ A VEDOUCÍ

Pro rok 2019 nebudou chybět vzdělávací akce pro mládež, instruktory i vedoucí pod vedením Duhy Bartoňky. Tak pojďme na jejich výčet!

12. – 14. 4. Víkend her

3. – 5. 5. Školení hlavních vedoucích

14. – 23. 7. DULŠ 

A chystáme další jednodenní i vícedenní zážitkové vzdělávací semináře zaměřené na lezení, vodáctví a další.

Víkend her

(12. – 14. dubna; Chata pod Bobří skálou, Broumov – Janovičky)

Víkend her je víkendová akce určená pro všechny mladé lidi, kteří si rádi hrají, pro instruktory a vedoucí. Víkend her bude bude letos mafiánský, takže je na co se těšit :) Účastníci budou vystaveni extrémnímu množství nových her, hříček a aktivit, které budou moct využít ve své oddílové nebo táborové praxi.

VÍKEND HER – přihláška

Víkend her (1)

Školení hlavních vedoucích

(3. – 5. května; Chata pod Bobří skálou, Broumov – Janovičky)

Školení hlavních vedoucích je kurz akreditovaný MŠMT, po jehož úspěšném absolvování dostanou účastníci osvědčení. Školení hlavních vedoucích je určeno pro všechny, kteří se chystají být hlavním vedoucím na táboře, je také určeno pro pedagogy, kteří se chystají s dětmi na mimoškolní vícedenní pobyty. V průběhu kurzu projdou účastníci základními přednáškami z oblasti pedagogiky, psychologie, programovou a organizační přípravou tábora a potřebnými právními základy. Večerní volný čas bude prostorem pro výměnu zkušeností i deskové hry.

ŠHV – přihláška

Školení hlavních vedoucích (1)

DULŠ (14. – 23. července, tábořiště Jívka-Studnice)

DULŠ, neboli Duhová letní škola, je tábor určený pro mladé lidi, kteří si rádi hrají, poznávají nové a netradiční aktivity, není jim cizí zábava a bezva parta. Tábor je rozdělen do několika okruhů, které se vzájemně doplňují a překrývají. Jedná se o okruh herní, vzdělávací a zážitkový. V herním okruhu si účastníci projdou souborem her a aktivit, které mohou použít ve své táborové nebo oddílové praxi. Vzdělávací okruh seznámí účastníky s několika nejen teoretickými informacemi – připraveny jsou přednášky z táborové pedagogiky a psychologie, seznámíme se se základy zdravovědy i bezpečnosti práce. A v neposlední řadě projdeme několika zážitkovými programy. Je opravdu na co se těšit!

DULŠ 2019 – přihláška