Duha Bartoňka

O nás – pravidelná činnost a kroužky

Duha Bartoňka je organizace pro děti, mládež, dospělé i rodiny. Nabízí zážitkové a vzdělávací programy a tábory. Máme významnou roli při práci s dětmi a  mládeží na Náchodsku, protože jsme pořadatelem řady vzdělávacích akcí pro vedoucí i organizátory oblíbených letních táborů. Nicméně teď se pojďme věnovat zájmovým kroužkům, které pro školní rok 2022/2023 nabízíme veřejnosti.

POZOR, DŮLEŽITOSTI :)

Pro školní rok 2022/2023 otevřeme zájmové kroužky s různým zaměřením. V případě,  že si vyberete nějaký kroužek a přihlásíte se přes klientské centrum, zaplatíte účastnický poplatek, stáváte se automaticky členy oddílu Duha Bartoňka (členství pod sebou skrývá jednu velkou výhodu – členové mají levnější akce a tábory a mohou si od oddílu zapůjčit některé vybavení). Členství je platné na školní rok. Tedy teď od 1. 9. 2022 do 31. 8. 2023. Tak, a teď k těm složitostem :) Pokud se budete chtít přihlásit na jeden kroužek, je to OK – zaplatíte kroužek, stáváte se členem. Pokud se budete chtít přihlásit na víc kroužků, přichází na řadu matematika. Ale buďte klidní, jednoduchá :) V každé ceně kroužku je už zahrnutý členský poplatek, který činí 100,- Kč. Pokud se tedy chcete přihlásit na víc kroužků, jeden kroužek zaplatíte v plné částce a ty další zaplatíte v částce o členství nižší (tedy o 100 Kč nižší). Kdybyste tápali, nebojte se napsat na email, pomůžeme s počítáním. A hlavně, ceny jsou moc pěkně popsány v Domečku.

Číslo účtu pro platbu kroužků: 255078088/0300

* do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte a kroužek, za který provádíte platbu, platbu proveďte pod variabilním symbolem, který Vám přijde po přijetí přihlášky

Přihlašování

https://duhabartonka.iddm.cz/prihlaseni

Klientské centrum Domeček, které někteří znáte z přihlašování na tábory – je třeba si založit klientský účet a zapamatovat heslo, abyste se tam zpětně mohli zase dostat – najdete tam vše – to, zda se vám povedlo se přihlásit, kolik je třeba zaplatit, variabilní symboly pro platbu…

Přihláška se stává platnou po schválení a zaslání potvrzujícího emailu a zaplacení členského poplatku.

Kdyby ten potvrzující email nepřicházel hned ten den, nebo hned ten druhý den, nebojte se – jak už jsme několikrát avizovali, na oddíle pracujeme ve volném čase, tedy když dojdeme domů ze svých „opravdových“ zaměstnání, a ač se fakt snažíme, někdy se k oddílu prostě třeba 2,3,4 dny nedostaneme.

Kdybyste byli na pochybách, napište email, jak to půjde, odpovíme.

Malé shrnutí odstavců výše:

1) Vyplníte přihlášku
2) Zaplatíte členský příspěvek
3) Máme volnou kapacitu, líbíte se nám, jste náš typ – zasíláme potvrzující email a jsme kamarádi :)

KROUŽKY 2022/2023

Lezečky a duhové lasičky 

Lezecký kroužek pro kluky a holky od 6 let do 18 let, který je věnován lezení převážně na umělé lezecké stěně a boulderu,  na jaře i na skalách, seznámení s lezeckým vybavením, základy jištění i základními uzly, různé způsoby slaňování, netradiční lezecké aktivity jako lezení na bedýnky, prusíkování a jiné. Vše praktickou metodickou i zábavnou a hravou formou. Vedení ke vzájemné důvěře a pomoci.

Schůzky každé pondělí 16.00 – 17:30 a 16:30 – 18.00 (rozdělení do dvou skupin dle časových možností dětí) v tělocvičně ZŠ TGM v Náchodě. Od května do června schůzky venku na skalách, stromech apod.

Vedoucí: kvalifikovaní vedoucí Gerd Weinlich, Míla Lenfeld, Eliška Kačerová a Terka Weinlichová (akreditovaní instruktoři lezení na umělé stěně či ve skalách)

Cena: 1650,- Kč (1550,- Kč v případě již zaplaceného členství)

V ceně je lezecké vybavení, pronájem tělocvičny, materiál, výuka, překvapení na památku.

Info schůzka 3. října v 16.30 v pravé tělocvičně ZŠ TGM (tam, kde je lezecká stěna)

Gekon – lezci a záchranáři

Schůzky pro menší skupinu zkušených lezců z našich oddílových Lezeček ve věku 13 až 16 let, kteří mají zájem jezdit příležitostně do skal, do Hisu či na okolní stěny. Budeme poznávat další techniky a dovednosti lezení a jištění, různé způsoby slaňování, různé způsoby jak pomoci lezci při vyčerpání na skále, jak lézt se samojištěním, jak lézt pomocí prusíků. Vyzkoušíme si vícedélkové lezení, lézt na stromy bez větví několika způsoby, bude i večerní lezení, lezecké výlety do skal a na ferraty.

Schůzky zaměřené hlavně na praktické dovednosti a lezení ve skalách a dalších místech. Jednou cca za 2 až 4 týdny o víkendech dle předchozí domluvy na cca 3 až 4 hodiny či celý den.

Vedou: kvalifikovaní vedoucí Gerd Weinlich, Anička Špreňarová a občas Lucie Rýdlová (akreditovaní instruktoři lezení na umělé stěně či ve skalách či vedoucí s lezeckou praxí ve skalách)

Cena: 1050,- Kč (950,- Kč v případě již zaplaceného členství)

V ceně lezecké vybavení, pronájem prostor, materiál, výuka, členství v oddíle, pojištění a překvapení

Info schůzka: 3. října v 17 h v pravé tělocvičně TGM Náchod (tam, kde je lezecká stěna)

Sněžníci

Lyžařský a snowboardový kroužek pro kluky a holky ve věku 7 až 18 let, kteří mají rádi zimní sporty. Jakmile přijde zima a bude sníh, budeme vyrážet na nedaleké svahy a učit se (zdokonalovat se) na lyžích a snowboardu. Pro začátečníky základy jízdy na lyžích či snowboardu, metodická hravá výuka. Pro pokročilé pravidelné ježdění, zlepšení techniky, zimní aktivity na klu-skách.  Začínáme v lednu 2021! Schůzky jsou o víkendech, na svahu strávíme vždy 2-4 hodiny, počítáme s 10 schůzkami, tedy přes 30 hodin na svahu.

Vedoucí: kvalifikovaní vedoucí Gerd Weinlich, Lucie Rýdlová, Terka Weinlichová, Matěj Krupička (akreditovaní instruktoři lyžování či snowboardingu)

Cena: 1150,- Kč (1050,- Kč v případě již zaplaceného členství) + permanentka na svahu

V ceně je vybavení na výuku, výuka, možnost vyzkoušet klu-ski, snowblady, sněžnice, překvapení na památku

Info schůzka: na přelomu roku 2022-2023

Pif-pafáci

Střelecký kroužek pro kluky a holky 8 – 16 let, kteří mají skvělou mušku a nebojí se vystřelit. Schůzky budou probíhat cca jednou za 3 až 4 týdny o víkendu (po vzájemné domluvě), trvat budou 3-4 hodiny. Čekají na vás bitvy s airsoft, nerf, laser a larp zbraněmi. Budeme se maskovat, taktizovat a také se budeme zdokonalovat ve střelbě ze vzduchovky, luku, praku, kuše a foukačky. Cílem je též technicky správné míření a bezpečné střílení vč. pravidel zacházení se zbraní apod.

Vedou: Gerd Weinlich, Matěj Krupička, Honza Malínský (vedoucí střeleckého tábora)

Cena: 1150,- Kč (1050,- Kč v případě již zaplaceného členství)

V ceně je střelecké vybavení, včetně brýlí a nábojů, výuka, překvapení na památku

Info schůzka: přelom září a října

Parťáci

Varianta pro ty, kteří nemají čas být s námi na kroužcích, ale zároveň chtějí být členy oddílu, aktivně se podílet na jeho akcích, pomáhat nám s realizací některých akcí a aktivit. Samozřejmě, že přihlášením do Parťáků získáváš slevy na akce oddílu.

Cena: 250,- Kč

Lasičky (BRNO)

Lezecký kroužek pro malé milovníky lezení. Na schůzkách se vyřádíme na boulderu i na lezecké stěně (pravděpodobně budeme na DURU). Když to bude k tomu, na jaře vyrazíme na skalky okolo Brna, nebo do Jungle parku. Budeme makat, pilovat techniku lezení, budeme vázat uzle, děti se budou učit jistit. Vše hravou, metodickou formou. Budou dvě skupiny: začátečníci a pokročilí. Začátečníci v 17.00, pokročilí v 18.00 každý sudý čtvrtek.

Vedou: kvalifikovaní vedoucí Lůca Rýdlová a Gerd Weinlich (akreditovaní instruktoři lezení na umělé stěně či ve skalách)

Cena: 1150,- Kč (1050,- Kč v případě již zaplaceného členství) + vstupy na stěnu

V ceně: lezecké vybavení, materiál, lezecké deníky, výuka, členství v oddíle, pojištění, překvapení na památku (+slevy na oddílových akcích)

První schůzka 6. října.

Všechny akce i kroužky jsou vedeny zkušenými vedoucími s dlouholetou praxí a bohatými zkušenostmi.

Nabízíme různě zaměřené akce a víkendy, mezinárodní akce a programy, tábory s nejrůznějším zaměřením, vzdělávací akce a workshopy, akce pro širokou veřejnost a samozřejmě máme místo pro realizaci vlastních nápadů.