Duha Bartoňka

O nás – pravidelná činnost a kroužky

Duha Bartoňka je organizace pro děti, mládež, dospělé i rodiny. Nabízí zážitkové a vzdělávací programy a tábory. Máme významnou roli při práci s dětmi a  mládeží na Náchodsku, protože jsme pořadatelem řady vzdělávacích akcí pro vedoucí i organizátory oblíbených letních táborů. Nicméně teď se pojďme věnovat zájmovým kroužkům, které pro školní rok 2023/2024 nabízíme veřejnosti.

Pro školní rok 2023/2024 otevřeme zájmové kroužky s různým zaměřením. V případě,  že si vyberete nějaký kroužek a přihlásíte se přes klientské centrum, zaplatíte účastnický poplatek, stáváte se automaticky členy oddílu Duha Bartoňka (členství pod sebou skrývá jednu velkou výhodu – členové mají levnější akce a tábory a mohou si od oddílu zapůjčit některé vybavení). Členství je platné na školní rok. Tedy teď od 1. 9. 2023 do 31. 8. 2024. Tak, a teď k těm složitostem :) Pokud se budete chtít přihlásit na jeden kroužek, je to OK – zaplatíte kroužek, stáváte se členem. Pokud se budete chtít přihlásit na víc kroužků, přichází na řadu matematika. Ale buďte klidní, jednoduchá :) V každé ceně kroužku je už zahrnutý členský poplatek, který činí 100,- Kč. Pokud se tedy chcete přihlásit na víc kroužků, jeden kroužek zaplatíte v plné částce a ty další zaplatíte v částce o členství nižší (tedy o 100 Kč nižší). Kdybyste tápali, nebojte se napsat na email, pomůžeme s počítáním. A hlavně, ceny jsou moc pěkně popsány v Domečku.

Číslo účtu pro platbu kroužků: 255078088/0300

* do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte a kroužek, za který provádíte platbu, platbu proveďte pod variabilním symbolem, který Vám přijde po přijetí přihlášky

Přihlašování

https://duhabartonka.iddm.cz/prihlaseni

Klientské centrum Domeček, které někteří znáte z přihlašování na tábory – je třeba si založit klientský účet a zapamatovat heslo, abyste se tam zpětně mohli zase dostat – najdete tam vše – to, zda se vám povedlo se přihlásit, kolik je třeba zaplatit, variabilní symboly pro platbu…

Přihláška se stává platnou po schválení a zaslání potvrzujícího emailu a zaplacení členského poplatku.

Kdyby ten potvrzující email nepřicházel hned ten den, nebo hned ten druhý den, nebojte se – jak už jsme několikrát avizovali, na oddíle pracujeme ve volném čase, tedy když dojdeme domů ze svých „opravdových“ zaměstnání, a ač se fakt snažíme, někdy se k oddílu prostě třeba 2,3,4 dny nedostaneme.

Kdybyste byli na pochybách, napište email, jak to půjde, odpovíme.

Malé shrnutí odstavců výše:

1) Vyplníte přihlášku
2) Zaplatíte členský příspěvek
3) Máme volnou kapacitu, líbíte se nám, jste náš typ – zasíláme potvrzující email a jsme kamarádi :)

KROUŽKY 2023/2024

Lezečky a duhové lasičky 

Lezecký kroužek pro kluky a holky od 8 let do 18 let, který je věnován lezení převážně na umělé lezecké stěně a boulderu,  na jaře i na skalách, seznámení s lezeckým vybavením, základy jištění i základními uzly, různé způsoby slaňování, netradiční lezecké aktivity jako lezení na bedýnky, prusíkování a jiné. Vše praktickou metodickou i zábavnou a hravou formou. Vedení ke vzájemné důvěře a pomoci. Pokročilejší lezci budou v případě zájmu poznávat i nové techniky jak při slaňování, jištění, lezení, vícedélkové lezení, záchranu lezce, skoky, pády apod.

Schůzky každé pondělí od 16:30 do 18 hodin. Schůzky v tělocvičně ZŠ TGM v Náchodě. Od května do června schůzky venku na skalách, stromech apod.

Vedoucí: kvalifikovaní vedoucí Gerd Weinlich, Míla Lenfeld, Eliška Kačerová a Terka Weinlichová (akreditovaní instruktoři lezení na umělé stěně či ve skalách) a tým zkušených instruktorů v čele s Cíbou.

Cena: 1800,- Kč (1700,- Kč v případě již zaplaceného členství)

V ceně lezecké i nově pořízené vybavení, pronájem tělocvičny, materiál, výuka, členství v oddíle, pojištění a překvapení na památku (např. triko, batůžek, nákrčník…) +slevy na oddílových akcích.

Info schůzka 2. října v 16.30 v pravé tělocvičně ZŠ TGM (tam, kde je lezecká stěna).

Lezečky a duhové lasičky (PŘEDŠKOLÁCI)

Lezecký kroužek pro kluky a holky od 5 let do 7 let, který je věnován lezení převážně na umělé lezecké stěně a boulderu,  na jaře i na skalách, seznámení s lezeckým vybavením, základy jištění i základními uzly, různé způsoby slaňování, netradiční lezecké aktivity jako lezení na bedýnky, prusíkování a jiné. Vše praktickou metodickou i zábavnou a hravou formou. Připravena celoroční lezecká hra a lezecké deníky. Vedení ke vzájemné důvěře a pomoci. Od května do června schůzky venku na skalách, stromech apod.

Schůzky každé pondělí od 16:00 do 17 hodin. Schůzky v tělocvičně ZŠ TGM v Náchodě. Od května do června schůzky venku na skalách, stromech apod.

Vedoucí: kvalifikovaní vedoucí Gerd Weinlich, Míla Lenfeld, Eliška Kačerová a Terka Weinlichová (akreditovaní instruktoři lezení na umělé stěně či ve skalách) a tým zkušených instruktorů v čele s Cíbou.

Cena: 1500,- Kč (1400,- Kč v případě již zaplaceného členství)

V ceně lezecké i nově pořízené vybavení, pronájem tělocvičny, materiál, výuka, členství v oddíle, pojištění a překvapení na památku (např. triko, batůžek, nákrčník…) +slevy na oddílových akcích.

Info schůzka 2. října v 16.30 v pravé tělocvičně ZŠ TGM (tam, kde je lezecká stěna).

Sněžníci

Lyžařský a snowboardový kroužek pro kluky a holky ve věku 7 až 18 let, kteří mají rádi zimní sporty. Jakmile přijde zima a bude sníh, budeme vyrážet na nedaleké svahy a učit se (zdokonalovat se) na lyžích a snowboardu. Pro začátečníky základy jízdy na snowboardu, u lyžařů uvítáme mírně pokročilé (např. 2 hodiny v lyžařské školičce). Schůzky vedeme metodickou,  hravou výukou. Pro pokročilé pravidelné ježdění, zlepšení techniky, v případě zájmu zimní aktivity na klu-skách.  Začínáme v lednu 2024!

Schůzky jsou o víkendech, na svahu strávíme vždy 2-4 hodiny, počítáme s 10 schůzkami, tedy přes 30 hodin na svahu. Schůzky probíhají na okolních ski areálech v Olešnici, Deštném O/h, Teplicích n/M

Vedou: kvalifikovaní vedoucí Gerd Weinlich, Lucie Rýdlová, Terka Weinlichová, Matěj Krupička a Martin Hrach a další (akreditovaní instruktoři lyžování či snowboardingu)

Cena: 1300,- Kč (1200,- Kč v případě již zaplaceného členství) + permanentka na svahu

V ceně: vybavení na výuku, metodická výuka vč. lektorů a jejich dopravy, možnost vyzkoušet klu-ski, snowblady, sněžnice, členství v oddíle, pojištění, překvapení na památku (triko, nákrčník….) +slevy na oddílových akcích

Info schůzka: začátkem ledna 2024 (včas upřesníme)

Pif-pafáci

Střelecký kroužek pro kluky a holky 8 – 17 let, kteří mají skvělou mušku a nebojí se vystřelit. Čekají na ně oblíbené bitvy, hry a souboje v terénu s airsoft, nerf, laser a larp zbraněmi. Budeme se maskovat, taktizovat a také se budeme zdokonalovat ve střelbě ze vzduchovky, luku, praku, kuše a foukačky. Cílem je též technicky správné míření a bezpečné střílení vč. pravidel zacházení se zbraní apod.

Schůzky budou probíhat v autokempu Náchod či okolních lesích (občas v tělocvičně), cca jednou za 3 týdny o víkendu (po vzájemné domluvě), trvat budou 3-4 hodiny. Nejčastěji v neděli odpoledne ať nenarušíme rodinné víkendy.

Vedou: Gerd Weinlich, Matěj Krupička, Martin Hrach, Honza Malinský a další vedoucí

Cena: 1300,- Kč (1200,- Kč v případě již zaplaceného členství)

V ceně: střelecké vybavení, včetně brýlí a nábojů (kuliček, šípů apod.), program a výuka, členství v oddíle, pronájem prostor, pojištění a překvapení na památku (triko, vak…) +slevy na oddílových akcích

Informativní schůzka začátkem října.

Šlápoťáci – novinka!

Pro nadšené kluky a holky 11 až 17 let. Schůzky kombinující několik oblíbených aktivit jako: lezení, lyžování, vodáctví, střelecké aktivity, prohlubování táborových dovedností. Nebudou chybět oblíbené hry a netradiční sporty, různé workshopy: jak fotit, jak přežít v přírodě, stavba přístřešku apod. Aktivity budou i dle přání členů Šlápoťáků. Jednou se pojede lézt do skal či na stěnu, jednou se pojede na vodu, někdy vyrazíme na výpravu na hory či do roklí skal, v zimně se vyrazí na lyže, sněžnice, klu-ski, někdy si dáme střelecké aktivity, táborové dovednosti, či oblíbené hry, orvávačky, netradiční sporty a vše co nás baví třeba na táborech.

Schůzky budou probíhat cca jednou za 3 týdny o víkendu (po vzájemné domluvě), trvat budou více hodin, nebo dle domluvy celý den (výpravy apod.).

Vedou: Matěj Krupička, Martin Hrach, Gerd Weinlich a další vedoucí, plný nadšení a elánu

Cena: 1100,- Kč (1000,- Kč v případě již zaplaceného členství) + výdaje na výpravy (doprava, vstupy).

V ceně: vybavení a materiál na jednotlivé programy a aktivity (lezecký, vodácký, střelecký, herní), odborné workshopy vč. lektorů, program schůzek, členství v oddíle, pojištění a překvapení na památku (triko, vak…) +slevy na oddílových akcích.

Informativní schůzka začátkem října.

Parťáci

Varianta pro ty, kteří nemají čas být s námi na kroužcích, ale zároveň chtějí být členy oddílu, aktivně se podílet na jeho akcích, pomáhat nám s realizací některých akcí a aktivit. Samozřejmě, že přihlášením do Parťáků získáváš slevy na akce oddílu.

Cena: 250,- Kč

Lasičky (BRNO)

Lezecký kroužek pro malé milovníky lezení. Na schůzkách se vyřádíme na boulderu i na lezecké stěně.  Schůzky hravou a metodickou formou, zaměřené na lezení a lezecké a lanová aktivity a hry. U začátečníků základy lezení, jištění, základní uzle, u pokročilých prohlubování lezeckých dovedností, různé způsoby lezení, jištění a slaňování. Vedení ke vzájemné důvěře a pomoci, k rozvoji pohybu a sportu. Během roku na děti čeká lezecká hra.  Rozdělení do skupin dle pokročilosti

Schůzky sudé čtvrtky od 17 hodin (1 skupina 17 až 18 hodin, druhá skupina 18 až 19 hodin)

Schůzky probíhají na lezeckých stěnách Duro, Hudy, Klajda (předem domluvíme). V teplých měsících venku na skalách, stromech či vyrazíme do Jungle parku.

Vedou: kvalifikovaní vedoucí: Terka Weinlichová, Gerd Weinlich, Lůca Rýdlová (akreditovaní instruktoři lezení na umělé stěně či ve skalách) a další zkušení vedoucí

Cena: 1300,- Kč (1200,- Kč v případě již zaplaceného členství) + vstupy na stěnu

V ceně: lezecké i nové vybavení, materiál, lezecké deníky, výuka vč. lektorů, členství v oddíle, pojištění, překvapení na památku (triko, batůžek, nákrčník…) +slevy na oddílových akcích.

Info schůzka: 5. října, dáme vědět kde a v kolik :)

Všechny akce i kroužky jsou vedeny zkušenými vedoucími s dlouholetou praxí a bohatými zkušenostmi.

Nabízíme různě zaměřené akce a víkendy, mezinárodní akce a programy, tábory s nejrůznějším zaměřením, vzdělávací akce a workshopy, akce pro širokou veřejnost a samozřejmě máme místo pro realizaci vlastních nápadů.