Duha Bartoňka

O nás – pravidelná činnost a kroužky

Duha Bartoňka je organizace pro děti, mládež, dospělé i rodiny. Nabízí zážitkové a vzdělávací programy a tábory dle zájmu členů a přání veřejnosti. Máme významnou roli při práci s dětmi a  mládeží na Náchodsku, protože jsme pořadatelem řady vzdělávacích akcí pro vedoucí i organizátory oblíbených letních táborů. Nicméně teď se pojďme věnovat zájmovým kroužkům, které pro školní rok 2021/2022 nabízíme veřejnosti.

POZOR, NOVINKY :)

Pro školní rok 2021/2022 otevřeme zájmové kroužky s různým zaměřením. V případě,  že si vyberete nějaký kroužek, přihlásíte se přes klientské centrum, zaplatíte účastnický poplatek, stáváte se automaticky členy oddílu Duha Bartoňka (členství pod sebou skrývá jednu velkou výhodu – členové mají levnější akce a tábory a mohou si od oddílu zapůjčit některé vybavení). Členství je platné na školní rok. Tedy teď od 1. 9. 2021 do 31. 8. 2022. Tak, a teď k těm složitostem :) Pokud se budete chtít přihlásit na jeden kroužek, je to OK – zaplatíte kroužek, stáváte se členem. Pokud se budete chtít přihlásit na víc kroužků, přichází na řadu matematika. Ale buďte klidní, jednoduchá :) V každé ceně kroužku je už zahrnutý členský poplatek, který činí 100,- Kč. Pokud se tedy chcete přihlásit na víc kroužků, jeden kroužek zaplatíte v plné částce a ty další zaplatíte v částce o členství nižší (tedy o 100 Kč nižší). Kdybyste tápali, nebojte se napsat na email, pomůžeme s počítáním.

Číslo účtu pro platbu kroužků: 255078088/0300

* do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte a kroužek, za který provádíte platbu, platbu proveďte pod variabilním symbolem, který Vám přijde po přijetí přihlášky

Přihlašování

https://duhabartonka.iddm.cz/prihlaseni

Klientské centrum Domeček, které někteří znáte z přihlašování na tábory – je třeba si založit klientský účet a zapamatovat heslo, abyste se tam zpětně mohli zase dostat – najdete tam vše – to, zda se vám povedlo se přihlásit, kolik je třeba zaplatit, variabilní symboly pro platbu…

Přihláška se stává platnou po schválení a zaslání potvrzujícího emailu a zaplacení členského poplatku.

Kdyby ten potvrzující email nepřicházel hned ten den, nebo hned ten druhý den, nebojte se – jak už jsme několikrát avizovali, na oddíle pracujeme ve volném čase, tedy když dojdeme domů ze svých „opravdových“ zaměstnání, a ač se fakt snažíme, někdy se k oddílu prostě třeba 2 dny nedostaneme.

Kdyby Vám klientské centrum hlásilo nedoplatek na kroužku, ačkoliv jste platbu už dávno provedli – buďte klidní – platby se do Domečku zapisují měsíčně, tzn. v říjnu tam nahrajeme platby za celé září. Takže když zaplatíte kroužek v září, Domeček zaznamená změnu až v říjnu.

Kdybyste byli na pochybách, napište email, jak to půjde, odpovíme.

Malé shrnutí odstavců výše:

1) Vyplníte přihlášku
2) Zaplatíte členský příspěvek
3) Máme volnou kapacitu, líbíte se nám, jste náš typ – zasíláme potvrzující email a jsme kamarádi :)

KROUŽKY 2021/2022

Lezečky a duhové lasičky 

Lezecký kroužek pro kluky a holky od 6 let do 18 let, který je věnován lezení převážně na umělé lezecké stěně a boulderu,  na jaře i na skalách, seznámení s lezeckým vybavením, základy jištění i základními uzly, různé způsoby slaňování, netradiční lezecké aktivity jako lezení na bedýnky, prusíkování a jiné. Vše praktickou metodickou i zábavnou a hravou formou. Vedení ke vzájemné důvěře a pomoci.

Schůzky každé pondělí 16.00 – 17:30 a 16:45 – 18.15 (rozdělení do dvou skupin dle časových možností dětí) v tělocvičně ZŠ TGM v Náchodě. Od května do června schůzky venku na skalách, stromech apod.

Vedoucí: kvalifikovaní vedoucí Gerd Weinlich, Míla Lenfeld, Eliška Kačerová a Terka Weinlichová (akreditovaní instruktoři lezení na umělé stěně či ve skalách)

Cena: 1100,- Kč (1000,- Kč v případě již zaplaceného členství)

V ceně je lezecké vybavení, pronájem tělocvičny, materiál, výuka, překvapení na památku.

Info schůzka někdy mezi koncem září a začátkem října

Sněžníci

Lyžařský a snowboardový kroužek pro kluky a holky ve věku 7 až 18 let, kteří mají rádi zimní sporty. Jakmile přijde zima a bude sníh, budeme vyrážet na nedaleké svahy a učit se (zdokonalovat se) na lyžích a snowboardu. Pro začátečníky základy jízdy na lyžích či snowboardu, metodická hravá výuka. Pro pokročilé pravidelné ježdění, zlepšení techniky, zimní aktivity na klu-skách.  Začínáme v lednu 2021! Schůzky jsou o víkendech, na svahu strávíme vždy 2-4 hodiny, počítáme s 10 schůzkami, tedy přes 30 hodin na svahu.

Vedoucí: kvalifikovaní vedoucí Gerd Weinlich, Lucie Rýdlová, Terka Weinlichová, Terka Nývltová (akreditovaní instruktoři lyžování či snowboardingu)

Cena: 1000,- Kč (900,- Kč v případě již zaplaceného členství) + permanentka na svahu

V ceně je vybavení na výuku, výuka, možnost vyzkoušet klu-ski, snowblady, sněžnice, překvapení na památku

Info schůzka: na přelomu roku 2021-2022

Pif-pafáci

Střelecký kroužek pro kluky a holky 8 – 16 let, kteří mají skvělou mušku a nebojí se vystřelit. Schůzky budou probíhat cca jednou za 3 až 4 týdny o víkendu (po vzájemné domluvě), trvat budou 3-4 hodiny. Čekají na Vás bitvy s airsoft, nerf, laser a larp zbraněmi. Budeme se maskovat, taktizovat a také se budeme zdokonalovat ve střelbě ze vzduchovky, luku, praku, kuše a foukačky. Cílem je též technicky správné míření a bezpečné střílení vč. pravidel zacházení se zbraní apod.

Vedou: Gerd Weinlich, Matěj Krupička, Honza Malínský (vedoucí střeleckého tábora)

Cena: 1000,- Kč (900,- Kč v případě již zaplaceného členství)

V ceně je střelecké vybavení, včetně brýlí a nábojů, výuka, překvapení na památku

Info schůzka: přelom září a října

Akčňáci

Zážitkový kroužek pro akční děti a mládež zaměřený na outdoorové venkovní aktivity. Vodácké akce, sjíždění řek, zimní výpravy, přenocování v záhrabu, výšlapy na sněžnicích, běžkách, skialpech, dovádění na klu-skách, přechody hor, lezecké výpravy do skal, Hisu či na ferraty po ČR či do zahraničí a mnohé další outdoorové aktivity včetně klubové činnosti. Četnost akcí a aktivit dle společných nápadů a vzájemné domluvy a chuti, představujeme si vždy schůzku jednou za 3-4 týdny.
V ceně kroužku jsou schůzky v délce trvání cca 3-4 hodiny, které budou různě zaměřeny. Víkendové a jednodenní akce v ceně kroužku nejsou.

Vedou: Gerd Weinlich, kvalifikovaní lektoři a vedoucí oddílu

Cena: 1000,- Kč (900,- Kč v případě již zaplaceného členství) + poplatky na akce

V ceně: vybavení a materiál, metodická základní výuka při aktivitách, program, členství v oddíle, pojištění a oddílové překvapení (+slevy na oddílových akcích)

Info schůzka: začátek října

Parťáci

Varianta pro ty, kteří nemají čas být s námi na kroužcích, ale zároveň chtějí být členy oddílu, aktivně se podílet na jeho akcích, pomáhat nám s realizací některých akcí a aktivit. Samozřejmě, že přihlášením do Parťáků získáváš slevy na akce oddílu.

Cena: 200,- Kč

 

Všechny akce i kroužky jsou vedeny zkušenými vedoucími s dlouholetou praxí a bohatými zkušenostmi.

Nabízíme různě zaměřené akce a víkendy, mezinárodní akce a programy, tábory s nejrůznějším zaměřením, vzdělávací akce a workshopy, akce pro širokou veřejnost a samozřejmě máme místo pro realizaci vlastních nápadů.