Duha Bartoňka

Zimní tábor Lyžák: „Zimní hrátky a radovánky“

Milá zimo, buď bohatá na sníh jako jsi byla vloni. My se totiž chystáme na hory! Věříme, že vše dopadne jak má, a budeme moct za tebou! Lyžovat, jezdit na snowboardu, sáňkovat, bobovat, zkoušet klu-ski, stavět iglú, sněhuláky, vyrábět různorodosti a dělat blbosti.

Pojedeme do Pece pod Sněžkou v termínu 28. ledna – 3. února. Ceny jsou rozmanité, podrobný výpis všech cen najdete v domečku, kde se můžete přihlásit: https://duhabartonka.iddm.cz/prihlaseni

Skol!

Lyžák oddíl final (1)

OHLÉDNUTÍ ZA PRÁZDNINAMI

Začal nový školní rok, to znamená, že nám skončily prázdniny. A prázdniny pro Duhu Bartoňka = tábor, tábor, tábor, tábor. A mezitím ještě nějaké akce. Prostě léto, jak se patří J. Pojďme se tedy podívat, jak jsme se vlastně měli.

Začneme netradičně v únoru – v únoru jsme totiž vyvěsili nabídku táborů a světe div se – ještě v únoru jsme měli zcela zaplněný Střelecký tábor PIF-PAF a čísla u ostatních táborů jasně naznačovala, že tohle léto bude jiné J. A taky že bylo! Kromě PIF-PAFu jsme totálně zaplnili slunečný zájezd do Itálie i pirátskou Šlápotu. No, ale možná největší radost jsme měli z Dulšky, kde se nám počet účastníků přiblížil třicítce, což je oproti předchozím rokům naprostá bomba!

A teď už k těm táborům J Na začátku prázdnin jsme se již tradičně vypravili za sluncem, plážemi a mořem do Itálie! Letos jsme to vzali pěkně zostra – žádné povalování na pláži (né, že by to tak někdy bylo J), připravili jsme si pro děti celotáborovou hru, při které se rozdělili do realizačních týmů a snažili se otevřít superbombarestauraci, která by nasbírala nejvíc michelinských hvězdiček. Takže jsme se minimálně jednou denně sešli u her, při kterých jsme sestavovali zmrzliny, pekli pizzy a sportovali. Mimo to jsme si perfektně užili moře a taky nový bazén, který připravili na tuto sezonu! Vyrazili jsme taky na výlet do San Marina a poslední den nechyběl výjezd do Mirabilandie J.

Druhý červencový tábor je DULŠ – tábor pro začínající instruktory a vedoucí a taky ty, kteří nám už tak trochu odrostli z táborů, ale táborničení ještě nechtějí „pověsit na hřebík“. Tábor máme rozdělený do 3 okruhů, které se vzájemně prolínají. Okruh hrací je jasný – v deseti dnech se snažíme s účastníky zahrát co nejvíc her, které mohou využít ve své oddílové nebo táborové praxi. Zážitkový okruh – okruh, kde se snažíme nabídnout aktivity, které účastníci nemohou prožít každý den (lezení, voda, závody vlastnoručně vyrobených motokár, Gladiator race…) a které v nich zanechají nějaký hluboký prožitek, ukážou jim, co jim je vlastní, a kde jsou jejich hranice. A třetí okruh – vzdělávací spočíval v sérii různě zaměřených přednášek a workshopů, které se hodí účastníkům v normálním i tábornickém životě.

Šlápota! Už 24 let spolu můžeme jezdit na tenhle úžasný tábor, který je naší srdeční záležitostí J. Tento rok jsme se v rámci programu a celotáborové hry vypravili do světa pirátů, takže o souboje, honičky za pokladem a mořská dobrodružství nebyla nouze. Děti ve věku 6 – 17 let vytvořili naprosto parádní atmosféru, ve které nám těch deset dní uteklo jako šplouchnutí mořské vlny. A během toho jsme stihli doputovat za pokladem, postavit lodě, zahrát několik bojovek, protančit boty na diskotéce, užít si bumperbally, odběhnout závod, prožít tropickou pouť, vyrazit na harc do nejrůznějších koutů Náchodska…No prostě bylo toho hodně a je opravdu na co vzpomínat. A fakt se těšíme na příští rok, na oslavy čtvrtstoletí Šlápoty J.

No a poslední tábor, který tradičně uzavírá naši táborovou prázdninovou misi je Střelecký tábor PIF-PAF. Tento tábor je sice nejkratší, ale za to nadupaný jako blázen J. Děti si mohly vyzkoušet a zdokonalit střelbu snad skoro ze všeho, co střílí (vzduchovka, airsoft zbraň, nerf, různé druhy luků, prak, kuš, foukačka…). Mimo to také stihli strávit noc na harcu pod širým nebem, užít si několik airsoft a nerf bitev a přitom také odehrát celotáborovou hru. Prostě střelecký tábor bez odpočinku, tak to má být. Doufáme, že naši střelci spali až do začátku školního roku.

Jsme rádi, že jsme díky Vám mohli prožít takové prázdniny. Děkujeme Vám! Děkujeme všem vedoucím, instruktorům a dalším pomocníkům, díky nimž tábory byly takové, jaké byly.

DULŠ

Termín tábora: 16. – 25. 7. 2017
Místo tábora: tábořiště Jívka – Studnice (blízko osady Skály)
Pro koho je tábor určen: mládež od 14 let a starší, zkušenější:)
Cena: 1500 Kč pro členy Duhy při přihlášení do 15. 5. 2017 (1900 Kč při pozdějším přihlášení); 2200 Kč pro ostatní při přihlášení do 15. 5. 2017 (2600 při pozdějším přihlášení)

Popis tábora:
DULŠ, neboli Duhová letní škola, je tábor určený pro mladé lidi, kteří si rádi hrají, poznávají nové a netradiční aktivity, není jim cizí zábava a bezva parta. Tábor je rozdělen do několika okruhů, které se vzájemně doplňují a překrývají. Jedná se o okruh herní, vzdělávací a zážitkový. V herním okruhu si účastníci projdou souborem her a aktivit, které mohou použít ve své táborové nebo oddílové praxi. Vzdělávací seznámí účastníky s táborovou problematikou – připraveny jsou přednášky z táborové pedagogiky a psychologie, seznámíme se se základy zdravovědy i bezpečnosti práce. A v neposlední řadě projdeme několika zážitkovými programy (lezení, voda, poznání sebe sama…). Je opravdu na co se těšit!
Fotky z předchozích ročníků:  DULŠ 2016

Dulš_plakát

Co máme v plánu?

Spoustu akcí!

Abyste byli v obraze a věděli jste, na co se máte připravit, zveřejňujeme již známé termíny víkendovek, táborů a dalších akcí.

7. – 9. 4. Víkend her

21. – 23. 4. Školení hlavních vedoucích

30. 6. – 9. 7. Tábor u moře v Itálii

16. – 25. 7. Tábor DULŠ

10. – 19. 8. Šlápota „Harry Potter“

20. – 26. 8. Střelecký tábor PIF-PAF „Nerf“

Dále chystáme Velikonoční tábor v období velikonočních prázdnin, Lezecký kemp v měsíci červnu a spoustu menších jednodenních akcí!

Víkend her 3 Duhové tábory letákŠlápota PIF-PAF

 

Letní tábory

Určitě jste si všimli, že poctivě pracujeme na nabídce letních táborů. Veškeré táborové informace najdete v záložce Letní tábory, kterou najdete v horní liště. Kdyby se náhodou stalo, že jsme na nějakou informaci zapomněli, určitě se nám ozvěte na email duhanachod@seznam.cz. Rádi Vám odpovíme ;)

Čekáme na přihlášky, léto je sice ještě daleko, ale ten správný tábor můžete vybrat už teď ;)

A nezapomeňte! S námi platí, že kdo se včas přihlásí, tak šetří;)

Duhové_tábory_ceny

Tábory 2014

Pojeďte s námi v létě na tábor! Nabídka je široká, stačí si jen vybrat. Kompletní nabídka táborů je v sekci Letní tábory;)

Duhová lesní škola 2014

Prázdniny se blíží, pojďte si v diáři zarezervovat termín 11. – 20. 7. 2014, protože bude DULŠka! Pojeďte s námi na tábor, kde se rozhodně nebudete nudit, poznáte spoustu her a naučíte se nové věci;)

DuLŠ 2

DuLŠ 2 (Duhová lesní škola) s podtitulem „Zaujmi, bav a tvoř“, je tábor pro zkušenější instruktory a vedoucí od 16 let, kteří chtějí načerpat novou inspiraci  a naučit se něco nového. Termín tábora je 13. – 22. 7. 2013. Kromě dalších, nových her, pro vás budou připraveny odbornější a praktičtější přednášky. Nebudou chybět adrenalinové aktivity, jako je lezení nebo sjíždění řeky. Samozřejmě se dozvíte více o tvoření her pro všechny věkové skupiny a možnostech jejich obměn.

Přihlásit se můžete na www.decko-nachod.cz. Více informací získáte v přiloženém letáku, nebo na 775 223 292

DULŠ 1: Poznej sám sebe

DuLŠ 1 (Duhová lesní škola) je tábor určený pro mládež od 14 let a začínající instruktory. Termín tábora je 13. – 22. 7. 2013. Součástí programu jsou 3 okruhy. První okruh je hrací – nabízíme účastníkům široké spektrum her, které mohou využívat v táborové praxi. V dalším okruhu – odborném – získají základní znalosti, které by jako intruktoři při práci s dětmi měli znát (pedagogika, zdravověda, bezpečnost práce). Třetí okruh je okruh zážitkový, ve kterém nabídneme účastníkům netradiční adrenalinové aktivity, které jim pomohou poznat jejich hranice a poznat tak sami sebe.

Pokud byste měli zájem, neváhejte a přihlaste se stránkách SVČ Déčka Náchod: www.decko-nachod.cz. Pro bližší informace volejte na tel. 775 223 292.

Budeme se na Vás těšit;)